Kolejna porcja użytecznych, ale mniej znanych wtyczek WordPressa

Wtyczki do WordPressa dodawane są do oficjalnego katalogu nieustannie i czasem naprawdę ciężko znaleźć te wartościowe. Jest to już drugi artykuł przedstawiający kilka ciekawych wtyczek, które być może nie sa znane szerszej grupie odbiorców. Pierwszą część serii można zobaczyć tutaj.

Subscribe to Comments

Bardzo użyteczna wtyczka, która pozwala zapisać swój adres email w celu otrzymywania powiadomień a nowych komentarzach. Można łatwo przeoczyć fakt, że użytkownicy nie otrzymują powiadomień o nowych komentarzach (jak administratorzy), dlatego warto zainstalować tą wtyczkę. Jako alternatywę można użyć wtyczki Subscribe To Comments Reloaded.

Plugin Vulnerabilities

Źródło: https://wordpress.org/plugins/plugin-vulnerabilities/

Źródło: https://wordpress.org/plugins/plugin-vulnerabilities/

Wtyczka, która sprawdza nasze pozostałe wtyczki, pod względem podatności na ataki. Kiedy wtyczka Plugin Vulnerabilities jest aktywna, stosowny komunikat będzie wyświetlony na liście wtyczek, jeśli będą one zawierać podatność na ataki. Mamy też opcję wysyłania maila, natychmiast gdy taka podatność zostanie odkryta. Pamiętajcie, żeby nie polegać tylko i wyłącznie na tej wtyczce, ponieważ przy nowo okdrytych podatnościach, zanim zaktualizujemy Plugin Vulnerabilities, może być już za późno.

QuickieBar

https://wordpress.org/plugins/quickiebar/

https://wordpress.org/plugins/quickiebar/

Wtyczka służy do szybkiego i łatwego dodania paska, który przyciągnie uwagę naszych gości i przełoży się na konwersję. Pasek może być wyświetlony na dole lub na górze naszej strony i posiadać przyciski np. do strony z produktem, rejestracji, czy strony z newsletterem. Jest on w pełni responsywny, z predefiniowanymi stylami kolorystycznymi oraz stylami przycisków. Istnieje też możliwość wykorzystania ikon Font Awesome. Jeśli ktoś nie wie jak zrobić taki pasek samemu, to może być dla niego bardzo przydatna wtyczka.

Widget Logic

Ta wtyczka nie do końca pasuje do tego zestawienia, bo jest bardzo popularna, ale może jednak ktoś jeszcze o niej nie słyszał. Po aktywacji, wtyczka dodaje do każdego widgetu dodatkowe pole Widget logic, które pozwala kontrolować na których stronach dany widget powinien się wyświetlać. Pole to pozwala na używanie Conditional Tags lub dowolnego kodu PHP. Wtyczka bardzo często jest używana także z wtyczkami językowymi, jak WPML w celu wyświetlania różnych widgetów, w zależności od języka. Posiada ogromne możliwości ale wymaga podstawowej wiedzy, dla mniej zaawansowanych użytkowników mogę polecić, jako alternatywę wtyczki: Widget Rules, Dynamic Widgets.

Simple Comment Editing

Simple Comment Editing

Simple Comment Editing

Bardzo prosta wtyczka bez żadnych dodatkowych ustawień. Po instalacji i aktywacji goście, którzy dodali komentarz pod naszym postem, mają możliwość jego edycji przez 5 minut. Często zdarza nam się popełnić błąd, który zauważymy dopiero po wysłaniu komentarza, dzięki tej wtyczce mamy możliwość wprowadzenia korekty.

Image Wall

Ten plugin pozwala przeglądać posty/strony naszej witryny poprzez załączone do nich obrazy, wyświetlane losowo na ścianie, która przy scrollowaniu ładuje kolejne porcje obrazków. Obrazki linkują do postów lub stron, z których pochodzi dany załącznik.

Wtyczka jest oparta o shortcode, który możemy dodać w dowolne miejsce na naszej stronie. Mamy też szereg atrybutów, dzięki którym możemy skonfigurować wygląd oraz działanie wtyczki np. rozmiar obrazka, wyświetlanie obrazów tylko z określonych kategorii, border, kolory itd.

Źródło: https://wordpress.org/plugins/image-wall

Źródło: https://wordpress.org/plugins/image-wall

Tagi artykułu:

×

Interesujesz się WordPressem?

Polub nas na Facebooku, będziesz na bieżąco!

facebook