Zaktualizuj swojego WordPressa – ręcznie!

Niektórzy narzekali na automatyczne aktualizacje WordPressa, niektórzy sobie je bardzo chwalili. Jeśli jesteś w tej pierwszej grupie, zawsze można wyłączyć automatyczne aktualizację przy pomocy pliku wp-config.php lub stosując odpowiednie filtry. (szczegóły tutaj). Ja jestem w tej drugiej grupie – automatyczne aktualizacje były bardzo wygodne, jednak teraz muszę wejść w zaplecze każdej mojej strony i zaktualizować ręcznie WordPressa do wersji 4.9.4.

Co się stało? Jak żyć? 😉

Co się stało? Wraz z wydaniem 4.9.3 w którym wprowadzono 34 poprawki, zapomniano sprawdzić wszystkie zależności do których odwołuje się funkcja find_core_auto_update() co powoduje fatal errror, który jest niewidoczny – wykonuje się podczas automatycznej aktualizacji. Błąd został odkryty kilka godzin po wydaniu wersji – 4.9.3, więc wtedy już nic nie dało się zrobić.

Błąd został poprawiony w wersji 4.9.4. Jeśli zaktualizujemy swoje strony, nie będziemy musieli kolejnych wersji instalować ręcznie. Jeśli przegapimy tą instalację – kolejne również nie zainstalują się automatycznie.

Wersji 4.9.3 oraz 4.9.4 nie zawierają żadnych poprawek bezpieczeństwa, jednak żeby w przyszłości nasza strona otrzymała jak najszybciej „security updates”, musi być zaktualizowana do wersji 4.9.4

Tagi artykułu:

×

Interesujesz się WordPressem?

Polub nas na Facebooku, będziesz na bieżąco!

Jak wygenerować PDF z wpisu, strony lub własnego typu postu?

Ostatnio trochę czasu zajęło mi znalezienie odpowiedniej wtyczki do generowania z wpisów WordPressa estetycznych dokumentów PDF. Miałem kilka wymagań, po pierwsze wtyczka nie może dodawać żadnych znaków wodnych, reklam, musi być darmowa oraz pozwoli określić, które elementy mają znaleźć się...

Zamknij